W jaki sposób powiększyć szansę na otrzymanie pożyczki gotówkowej

27 kwietnia 2012

Banki bardzo chętnie dają pożyczki gotówkowe swoim klientom, ponieważ jest to ich najważniejsze źródło zysków. Niestety ta chęć przyznawania kredytów dotyczy wyłącznie niewielkich sum, które zdecydowana większość przeciętnych klientów zdoła bez większych trudności spłacić. Niestety przeszkody pojawiają się jeśli myślimy o wzięciu większego kredytu, np. na kupno mieszkania.

W przedstawionych przypadkach bank analizuje nasze możliwości kredytowe oceniając nasze stałe dochody oraz historię wcześniejszych pożyczek. Niestety planując zaciągnięcie pożyczki zazwyczaj nie pamiętamy o tej drugiej sprawie. Nawet gdy dobrze zarabiamy to nie musi to oznaczać, że bank udzieli nam pożyczki. Równie istotna jest nasza historia spłacania poprzednich pożyczek. Jeśli do tej pory nigdy nie zaciągaliśmy kredytów to będzie nam ciężko otrzymać większą kwotę od banku.

Banki

Z przedstawionego powodu warto o wiele wcześniej zapewnić sobie dobrą historię kredytobiorcy. Zaciągnięcie nawet małej pożyczki bankowej pomoże nam pomóc w przyszłości w ubieganiu się o większy kredyt. Oczywiście pod warunkiem, że terminowo będziemy zaciągniętą pożyczkę gotówkową spłacać.

Kategoria: Kredyty