Kredyt na zakup używanego samochodu

17 kwietnia 2012

Gdy interesuje nas oferta pożyczki na zakup auta prosto z fabryki to możemy liczyć na oferty wszystkich banków bez wyjątku. Niestety schodki zaczynają się gdy musimy starać się o pożyczkę na zakup auta używanego. W takiej sytuacji banki niechętnie udzielają pożyczek, a jeśli to robią to na niezbyt atrakcyjnych warunkach.

Opisana sytuacja ma miejsce, ponieważ pożyczka na nabycie nowego auta ma bardzo dobre zabezpieczenie jakim jest zakupione auto. Niestety przy pożyczce na zakup auta używanego pokazują się kłopoty z wyceną wartości samochodu oraz jego dużo niższej wartości niż auta z salonu.

auto

To powoduje, że instytucje finansowe wyjątkowo niechętnie oferują kredyty na nabycie auta używanego. Bardzo dużo klientów nie dostanie tego typu pożyczki i musi zdecydować się na kredyt gotówkowy, który jest dawany na o wiele mniej przychylnych zasadach. Dotyczy to głównie ludzi, którzy muszą nabyć pojazdy, które mają więcej niż pięć lat, ponieważ w takiej sytuacji wartość auta znacząco spada z kwartału na kwartał.

Oczywiście niektóre instytucje finansowe wyszły już z odpowiednią inicjatywą oraz oferują pożyczkę na zakup auta używanego, lecz niestety takim ofertom kredytowym wiele brakuje do doskonałości.

Kategoria: Kredyty