Karta kredytowa – jak mądrze nią płacić

18 kwietnia 2012

Karta kredytowa przestała być oferowana tylko najbogatszym klientom banków. W dzisiejszych czasach kredytówkę może otrzymać praktycznie każdy, jedyne co należy zrobić to otworzyć konto osobiste w jakimkolwiek banku. Zwykle karty takie posiadają od kilku do kilkunastu tysięcy złotych limitu.

To powoduje, że w każdej chwili jesteśmy w stanie skorzystać z awaryjnej gotówki bez potrzeby ubiegania się o kredyt gotówkowy. Ponadto płacenie kartą kredytową jest wyjątkowo wygodne, dlatego warto to robić, tym bardziej, że w aktualnych czasach mnóstwo sklepów akceptuje karty.

Karta Kredytowa

Niestety możliwość kupna produktów, na które nas nie stać powoduje, że coraz częściej nadużywamy karty kredytowej. Niestety ze względu na duże oprocentowanie tego typu kart wspomniane zachowanie prawdopodobnie doprowadzi nas do ogromnych długów. Jeśli korzystamy z kredytówek to musimy pamiętać, że nie wolno ich traktować jak pożyczkę gotówkową. Dług na opisywanej karcie powinniśmy spłacić w czasie bezodsetkowym, gdyż w innym przypadku narazimy się na bardzo duże koszta. Jeśli wiemy, że spłata w takim czasie będzie niemożliwa to o wiele lepiej starać się o pożyczkę gotówkową na spłatę karty kredytowej niż co miesiąc płacić kosmiczne odsetki za dług na karcie kredytowej.

Kategoria: Kredyty