Problemy z terminowym spłacaniem długu

25 kwietnia 2012

Bardzo często gdy nasza sytuacja finansowa jest pozytywna korzystamy z kredytów gotówkowych, aby móc sobie pozwolić na kupno luksusowych towarów. Niestety czasami przechodzimy trudniejsze miesiące, w których trudno spłacić nam zaciągnięte kredyty bankowe, a bywa, że jest to wręcz niemożliwe. Niestety bardzo dużo osób w tego typu sytuacji nie wie co robić i przez błędne decyzje wpada w duże długi.

Najrozsądniejszym rozwiązaniem takich chwilowych trudności jest skorzystanie z pomocy naszych przyjaciół oraz pożyczenie od nich brakującej kwoty. Niestety nie każdy ma opisaną możliwość. W takiej sytuacji należy nie zapominać, że w instytucjach finansowych pracują zwykli ludzie, którzy posiadają uczucia i potrafią zrozumieć nasze problemy. Dlatego nie możemy się bać złożenia wniosku o wydłużenie terminu spłaty raty o kilka tygodni. Nawet gdy bank doliczy nam za to kolejne odsetki to najczęściej nie wyniosą one więcej niż kilkadziesiąt euro.

Bank WBK

Przedstawione rozwiązanie jest o wiele korzystniejsze niż zaciąganie kolejnej pożyczki, aby móc spłacić raty wcześniejszych pożyczek. Należy niestety nie zapominać, że opisane rozwiązanie dotyczy tylko przejściowych trudności. W przypadku braku spłaty rat pożyczki przez dłuższy okres nie możemy liczyć na wyrozumiałość banku.

Kategoria: Kredyty